Finansowanie pojazdów – leasing lub kredyt

 

Leasing

Leasing to doskonały sposób dla przedsiębiorców, by móc użytkować pojazd (nowy lub kilkuletni) bez konieczności dużych inwestycji czy likwidacji oszczędności. Jednocześnie rata leasingowa stanowić będzie koszt uzyskania przychodu, więc rzeczywistym kosztem dla firmy będzie cena netto pojazdu.

Leasing może dotyczyć samochodu osobowego, dostawczego, ciężarowego, motocykla, skutera, quada czy maszyny budowlanej.

W leasingu istotny jest odpowiedni dobór parametrów finansowania, czyli wpłaty początkowej, liczby rat i warunków wykupu pojazdu. Należy dobrze dopasować je do modelu funkcjonowania firmy. Warto wiedzieć, że w okresie trwania umowy pojazd nie jest własnością przedsiębiorcy, ale leasingodawcy. Jednak to przedsiębiorca może w dowolny sposób dysponować pojazdem i jest odpowiedzialny za jego serwisowanie i naprawy.

Opłacenie ostatniej raty pod koniec umowy leasingowej pozwala przedsiębiorcy wejść w posiadanie pojazdu.

Pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę i sprawnie przejść przez cały proces: od zgromadzenia odpowiednich dokumentów, poprzez złożenie wniosku, aż do momentu podpisania umowy. Powinno to potrwać nie dłużej niż 2 tygodnie. Przedstawimy Ci też najlepszą możliwą ofertę ubezpieczenia leasingowanego pojazdu.

Obecnie na rynku dostępne są oferty leasingu zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów – osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

 

Kredyt

Kredyt na samochód może sfinansować do 100% wartości pojazdu również bez Twojego wkładu własnego na początku. Dzięki temu, nawet jeśli nie dysponujesz odpowiednimi oszczędnościami, ale masz stabilny, stały dochód, staniesz się właścicielem pojazdu. Raty kredytu mogą być rozłożone nawet na 10 lat.

Kredyt na samochód różni się od tradycyjnego kredytu konsumenckiego głównie bardziej korzystnymi warunkami finansowania, ponieważ pojazd może stanowić zabezpieczenie spłaty rat.

W wielu przypadkach umowę kredytową można renegocjować z bankiem, zmieniać wysokość rat, nadpłacać już trakcie jej trwania. Kredyt na samochód może być sposobem na finansowanie pojazdów nowych lub używanych.

Pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę i sprawnie przejść przez cały proces: od weryfikacji zdolności kredytowej, przez gromadzenie odpowiednich dokumentów, złożenie wniosku, aż do momentu wypłaty środków i odebrania auta.

Przedstawimy Ci też najlepszą możliwą ofertę ubezpieczenia kredytowanego pojazdu.

© Copyright Fides Finanse 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Scroll Up